Kotimaailma Franchising-yhdistyksen varsinaiseksi jäseneksi

12.11.2019

Suomen Franchising-yhdistys on hyväksynyt Kotimaailman yhdistyksen varsinaiseksi jäseneksi 11/2019. "Kotimaailma on ollut yhdistyksen ehdokasjäsen muutaman vuoden ajan ja toiminut alallaan jo 12 vuotta. Hienoa, että ketjumme on nyt nostettu yhdistyksen varsinaiseksi jäseneksi. Tämä tukee ja vahvistaa osaltaan kasvuamme." kertovat Vesa Kauppila ja Aaro Simell ketjun johdosta.

Vuonna 1988 perustettu Suomen Franchising-Yhdistys tarjoaa ajankohtaista tietoa franchisingista ja toimii alan kattoyhdistyksenä. Yhdistys mm. ylläpitää ja kehittää franchisingin Eettisiä Sääntöjä, joita jäsenkunta sitoutuu noudattamaan. Näin yhdistys pyrkii edistämään ja kehittämään hyvää franchisingtapaa Suomessa. Yhdistyksen tehtävänä on palvella franchisingyrityksiä ja franchisingtoiminnasta kiinnostuneita tahoja. Suomen Franchising-Yhdistys ry on European Franchise Federationin (EFF) ja World Franchise Councilin (WFC) jäsen. Kansainvälisen yhteistyön myötä yhdistyksellä on mm. mahdollisuus olla mukana vaikuttamassa EU -tason lainsäädäntöön tarvittaessa.

Pikaviesti

Nimi *
Puhelinnumero *
Viesti *